Najlepsze gry na PS2

Najlepsze gry na PS2

Doczekaliśmy się już tych czasów, że na rynku powoli zaczyna królować PlayStation 5, kiedy wydawałoby się, że tak niedawno graliśmy jeszcze na PS2. To trochę tak, jakby ktoś nam załączył darmowe maszyny wrzutowe i przesunęliśmy się sporo w czasie. PlayStation dziś bardziej traktowana jest w kategoriach retro, jednak wciąż ma jeszcze trochę zwolenników na świecie – w końcu to najlepiej sprzedająca się konsola Sony. Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się temu, jakie były najciekawsze gry na tę platformę.

Mafia: The City of Lost Heaven

Dzieło czeskiego studia Illusion Softworks to zdaniem wielu jedna z najlepszych gier I dekady XXI wieku. W 2002 roku ukazała się na PC, by po 2 latach zawitać także na PS2. Jest to tytuł, który w owym czasie konkurował w GTA 3 i pod wieloma względami przewyższał tamtą grę. Mogliśmy tu obserwować Amerykę lat 30. XX wieku, kiedy to jeszcze obowiązywała prohibicja, a miastami rządziły mafie. Nasz główny bohater Thomas Angelo to młody taksówkarz, który w pewnym momencie przyłącza się do jednej z grup mafijnych. Po kolei pnie się w hierarchii, a dzięki niemu możemy obserwować świat przestępczy. Mafia to gra z otwartym światem, gdzie mamy do czynienia z dużym miastem, a także całkiem sporym realizmem, jak na tamte czasy. Sporo tu autentycznych pojazdów, broni.

See also  Survival game Green Hell made me so mad I pummeled an innocent armadillo

God of War II

Wydany w 2007 roku tylko na PS God of War II to kontynuacja pierwszej części, gdzie ponownie wcielamy się w Kratosa żyjącego w czasach starożytnej Grecji. Nasz główny bohater ponownie musi wyruszyć na spotkanie z różnymi bestiami, mitycznymi stworzeniami. Tym razem jednak zostaje on zrzucony z panteonu bogów i w wyniku śmierci trafia do Hadesu. Musi w czasie swojej nowej wędrówki odnaleźć i zabić Siostry Przeznaczenia, aby cofnąć się w czasie i pokonać Zeusa.

Yakuza 2

Wydana w 2008 roku gra to kolejny tytuł, który wprowadza nas w świat mafijny. Tym razem jednak przenosimy się do Japonii. Naszym głównym bohaterem jest Kazuma Kiryu, który jest byłym członkiem Yakuzy. Naszym zadaniem jest tutaj załagodzenie konfliktu między 2 grupami, który może zakończyć się niezwykle krwawą wojną. W grze możemy swobodnie poruszać się po mieście, wykonywać zadania, efektownie walczyć z przeciwnikami.

Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Metal Gear Solid to bardzo ceniona i popularna seria gier dedykowanych na PS. Wydana w 2004 roku gra Konami przenosi nas tym razem do lat 60. XX wieku, gdzie wcielamy się w Snake’a – żołnierza elitarnej jednostki. Naszym zadaniem będzie przeniknięcie w głąb terytorium wroga i odnalezienie tajemniczej broni związanej z ładunkami nuklearnymi. Jak w poprzednich częściach, także i tutaj rozgrywka polega na skradaniu się, omijaniu lub eliminowaniu napotkanych wrogów.

See also  The race to beat World of Warcraft Classic's latest raid turns into all-out war as players resort to dirty tactics

Grand Theft Auto: San Andreas

Skoro na naszej liście znalazła się Mafia, to nie mogło także zabraknąć GTA. Wydane w 2004 roku San Andreas pozwala nam wcielić się w Carla Johnsona, który musi wrócić na kryminalną ścieżkę. Tym razem mamy do czynienia jednak z wielką metropolią składającą się z 3 osobnych miast. Każde ma zupełnie inny klimat. Standardowo będziemy mieli tu otwartą drogę do poruszania się po świecie, gdzie możemy wykonywać różne zadania, walczyć z policją, innymi kryminalistami.

Oczywiście to nie wszystkie świetne gry z PS2. Wymienić możemy także takie tytuły jak: Max Payne, Killzone, Final Fantasy X, Return to the Castle: Wolfenstein, Prince of Persia: The Sands of Time, Resident Evil 4, Silent Hill 2, Torrente 3: El Protector, Shadow of the Colossus, Disgaea: Hour of Darkness, Jak II: Renegade, Burnout Revenge, Tekken 5, Gran Turismo 4.

You May Also Like

About the Author: Nicky Bella

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *